rhodesopen1  

Login

Ξεχάσατε τον κωδικό σας; / Ξεχάσατε το όνομα χρήστη;

Τουρνουά Αιγαίου ΡΟΔΟΣ 2015

rho2015a

 

 
 
Με συμμετοχές ρεκόρ ολοκληρώθηκε το περιφερειακό πρωτάθλημα τέννις Αιγαίου ΡΟΔΟΣ 2015.
Με αθλητές και αθλήτριες απο την Κω την Καλυμνο την Πάτμο αλλά και απο όλους τους ομίλους και τις ακαδημίες της Ρόδου η διοργάνωση έφθασε τις 200 συμμετοχές ενω οι αγώνες που έγιναν Παρακευή Σάββατο και Κυριακή ξεπέρασαν του 380 .
Επόμενο λοιπόν να επιστρατευτούν τα 8 γήπεδα του ΡΟΑ στο Κανακόνερο αλλά και τα τρία γήπεδα στο Ελλη καθώς και όλο το ανθρώπινο δυναμικό .
Ακόμα και ο ο εντεταλμένος δημοτικός σύμβουλος αρμόδιος για τη λειτουργία της Διεύθυνσης Πρασίνου κ. Στέφανος Κυριαζής, παρενέβη άμεσα βοηθώντας στην αποκατάσταση των ζημιών λόγω της τελευταίας καταιγίδας που έπληξε και τον περιβάλλοντα χώρο στο Κανακόνερο καθιστώντας τον ασφαλή για τα παιδιά .
Η μεγάλη άνοδος του αθλήματος του τένις στην περιοχή μας καταγράφηκε για άλλη μια φορά μέσα από θεαματικούς αγώνες που πολλές φορές ξεπέρασαν τις 2 ώρες ενώ το ήθος εντός και εκτός γηπέδων των αθλητών είναι αξιοσημείωτο .
Ιδιαίτερα σημαντική για την πραγματοποίηση του τουρνουά ήταν η στήριξη απο την περιφέρεια και τον αντιπεριφερειάρχη αθλητισμού κύριο Μαργαρίτη Ιωάννη που με δική του παρέμβαση δόθηκε σε όλους τους αθλητές και τους συνοδούς τους σημαντικότατη έκπτωση απο την εταιρεία BLUE STAR .
Τις απονομές έκαναν εκ μέρους της περιφέρειας οι φίλοι του τένις κύριοι Ανανίας ´Αγγελος καθως και ο κύριος Κυριαζής Στέφανος 
εκ μέρους του δήμου.
Τα αποτελέσματα διαμορφώθηκαν ως εξής:
Κατηγορία αγόρια έως 8 ετων
1ος ΠΟΛΙΑΣ Ν. (RTA)
2ος ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ (ΡΟΑ)
3ος ΓΙΑΓΤΖΟΓΛΟΥ ΑΧΙΛΛΕΑΣ (ΡΟΑ)
3ος ΠΑΠΑΣΑΒΒΑΣ Γ ( RTA)
Κατηγορία κορίτσια έως 8 ετών
1η ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΚΩΣ)
2η ΤΕΡΖΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΡΟΑ)
3η ΑΡΑΠΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΡΟΑ)
3η ΔΙΑΚΟΛΑΜΠΡΙΑΝΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΑΓΙΟΣ ΣΟΥΛΑΣ)
Κατηγορία αγόρια έως 10 ετών πορτοκαλί μπάλα 
1ος ΒΟΛΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (ΟΑΠ)
2ος ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ (K-TENNIS)
3ος ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΜΑΓΟΣ)
3ος ΠΑΠΑΜΑΝΩΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΓΙΟΣ ΣΟΥΛΑΣ)
Κατηγορία κορίτσια έως 10 ετών πορτοκαλί μπάλα
1η ΠΛΑΚΙΩΣΗ ΣΕΒΑ (ΡΟΑ)
2η ΧΑΤΖΗΚΑΝΤΗ ΜΑΡΙΑ (ΟΑΠ)
3η ΚΟΥΝΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΟΑΠ)
3η ΝΙΚΟΛΙΤΣΗ ΑΝΝΑ (ΟΑΠ)
Κατηγορία αγόρια έως 10 ετών πράσινη μπάλα 
1ος ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ)
2ος ΠΟΥΛΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (ΡΟΑ)
3ος ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΓΓΕΛΟΣ (ΟΑΠ)
3ος ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΚΩΣ)
Κατηγορία κορίτσια έως 10 ετών πράσινη μπάλα
1η ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (ΟΑΠ)
2η ΚΟΥΚΙΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΟΑΠ)
3η ΓΙΑΓΤΖΟΓΛΟΥ ΚΑΣΣΙΑΝΗ (ΡΟΑ)
3η ΕΓΓΛΕΖΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (ΡΟΑ)
Κατηγορία αγόρια 12 - 14 πράσινη μπάλα
1ος ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (ΟΑΠ)
2ος ΧΑΛΙΚΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ  (RTA)
3ος ΡΕΪ́ΣΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΡΟΑ)
3ος ΝΤΑΣΚΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ (ΟΑΠ)
Κατηγορία κορίτσια 12-14 πράσινη μπάλα
1η ΚΑΝΤΙΔΕΝΟΥ Σ (RTA)
2η ΝΤΟΒΕΛΟΥ Δ (RTA)
3η ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ ΣΟΦΙΑ (ΟΑΠ)
3η ΜΠΑΡΑΚΑ (RTA)
Κατηγορία αγόρια έως 12 ετών
1ος ΚΑΣΛΗ ΟΓΛΟΥ ΣΕΡΧΑΝ (ΡΟΑ)
2ος ΠΡΕΝΤΙΤΣ ΜΑΡΚΟΣ (ΡΟΑ)
3ος ΠΙΣΤΟΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (ΡΟΑ)
4ος ΤΣΙΓΑΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΡΟΑ)
Κατηγορία κορίτσια έως 12 ετών
1η ΒΑΡΔΕΛΗ ΕΒΕΛΙΝΑ (ΡΟΑ)
2η ΚΑΡΑΣΣΑΒΑ ΜΑΓΔΑ (ΑΓ.ΣΟΥΛΑΣ)
3η ΜΥΡΙΣΩΤΗ Μ (RTA)
3η ΒΕΡΝΑΡΛΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΡΟΑ)
Κατηγορία αγόρια έως 14 ετών 
1ος ΜΑΝΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (K-TENNIS)
2ος ΠΑΝΑΓΟΣ ΗΛΙΑΣ (ΡΟΑ)
3ος ΧΑΤΖΗΣΜΑΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ)
3ος ΤΡΙΚΟΙΛΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ (ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ)
Κατηγορία κορίτσια έως 14 ετών
1η ΓΕΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΟΑΠ)
2η ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (RTA)
3η ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ (ΡΟΑ)
3η ΜΠΟΝΗ ΕΒΕΛΙΝΑ (ΜΑΓΟΣ)
Κατηγορία αγόρια έως 16 ετών
1ος ΛΑΖΑΡΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ
2ος ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΟΑ.ΠΕΤΑΛΟΥΔΩΝ)
3ος ΛΑΖΑΡΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ (ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ)
Κατηγορία κορίτσια έως 16 ετών 
1η ΘΕΟΔΩΡΑ ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ (ΡΟΑ)
2η ΚΑΚΑΚΗ ΚΟΜΙΣΣΑ (ΡΟΑ)
3η ΡΑΜΜΟΥ ΠΕΡΣΑ (ΡΟΑ)
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΤΑΜΠΛΟ Β »
Rodos tennis Camp 2017Το ITF έχει μαγείαItfRODOS JUNIOR TENNIS 2017maske 2017maske 2017Rhodes Open ITF Senior TournamentΣυμμετοχή του ΡΟΑ στις προσκοπικές εκδηλώσεις
  • 1
  • 2

Keep in touch with us

 Contact info
Nikolaou Savva 2, Elli area, 85100 Rhodes town.
"Kallipateira" sports center, Karakonero
email: toaristion@yahoo.gr
Tel: 22410 20960
FacebookPinterest